Atrakcje w Krynicy

ATRAKCJE W KRYNICY MORSKIEJ I OKOLICY

LATARNIA MORSKA – odbudowana w 1951 r., wysokość wieży to 27 m, z której rozciąga się przepiękny widok na Mierzeję, Morze Bałtyckie oraz Zalew Wiślany.

MOLO W KRYNICY MORSKIEJ – znajduje się nad Zalewem Wiślanym w centrum miasta. Molo ma długość ok. 100 m, wypływają stąd statki pasażerskie do Fromborka, Elbląga oraz są organizowane rejsy wycieczkowe po Zalewie Wiślanym.

JACHT KLUB ORAZ PRZYSTAŃ JACHTOWA – zaprasza amatorów żeglarstwa oraz sportów wodnych do największego na Zalewie Wiślanym portu jachtowego. Przy porcie działa “Jacht Klub Krynica Morska” uczący żeglarstwa dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.

WIELBŁĄDZI GARB – jest najwyższą utwardzoną wydmą w Europie – 49,5 m n.p.m. Wzniesienie znajduje się 2 km w kierunku Piasków, od strony Zalewu Wiślanego. Ze szczytu rozciąga się zapierający widok na Zatokę oraz Zalew Wiślany.

POMNIK PIERWSZYCH OSADNIKÓW – przybyłych do Krynicy po zakończeniu II wojny światowej znajduje się przy ul. Gdańskiej. Odsłonięcie pomnika nastąpiło 21.03.2010 r.

DŁUGA, SZEROKA, PIASZCZYSTA PLAŻA – jest prawdziwą perłą polskiego wybrzeża, posiada certyfikat “Błękitna Flaga”.

SKARPA – częściowo czynny klif od strony Zalewu Wiślanego znajduje się 2 km przed Piaskami, to urzekające miejsce z przepięknymi krajobrazami oraz widokiem na katedrę we Fromborku.

Dla osób, które lubią spędzać aktywnie czas, nie zabraknie możliwości do rekreacji – w pobliżu znajdują się: wypożyczalnie rowerów, quadów, sprzętu wodnego, mini golf, park linowy.
Liczne ścieżki w lesie, nad morzem i Zalewem Wiślanym sprzyjają spacerom oraz różnym formom wypoczynku.Napisz do nas

Kontakt

Adres:
ul. Rybacka 68
82-120 Krynica Morska
Telefon:
503 677 822
e-mail:
monikaskrzypek74@wp.pl

Dyplomy uznania

noclegi

noclegi

noclegi